aajeziorski@gmail.com

Jak przygotować profil pod marketing?

KOSMETYKA PROFILU

Pierwsza rzecz o którą musimy zadbać jest Nasz profil FaceBook’owy. Jest to Twoja wizytówka ! Nawet idąc do pracy „na etat” jest ogromna szansa, że pracodawca sprawdzi Twój profil. Nie inaczej będzie z klientami czy przyszłymi biznespartnerami.

Zaczynając od ustawień : 

Twój profil musi być publiczny. Widoczność profilu możesz zmienić w ustawieniach na FaceBook’u „Ustawienia -> Prywatność -> Twoja aktywność”

Zadbaj również o to, by nikt nie mógł publikować treści na Twoim profilu, oraz aby oznaczenia musiały przejść akceptację ( Ktoś może się ogłaszać na Twoim profilu, lub osoba może wejść w link z wirusem, po czym zostaniesz oznaczony w takim poście )

Możesz to zmienić w „Ustawienia ->Oś czasu i oznaczanie” w pierwszej rubryce zmień wszystkie opcje na „Tylko Ja”

 

Zmień również nazwę użytkownika. Przejdź do „Ustawienia -> Ogólne -> Nazwa użytkownika” Główna potrzeba zmiany tego to estetyka oraz łatwość w wyszukiwaniu. Jeżeli wejdziesz na Mój profil FaceBook’owy zauważysz „https://www.facebook.com/ajeziorski” Zamiast „https://www.facebook.com/3422342b4242nb242jvvhv24nmsf”. Czy ten pierwszy link nie wygląda ładniej ? Ponadto łatwiej jest później wklejać taki link do grafiki, a największa zaleta w tym wszystkim to łatwość w wyszukiwaniu np. po pseudonimie. Zadbaj jednak o to, by była to taka sama lub maksymalnie podobna nazwa do nazw na innych Social Media tjk. Instagram.

INFORMACJE O SOBIE

Jeżeli chcesz, aby osoby odwiedzające Twój profil zostawały na dłużej, a także aby lepiej Cię poznały, warto uzupełnić informacje o Sobie tjk.

Miejsce zamieszkania ( Jeżeli mieszkasz w pomniejszym mieście lub na wsi – wpisz większe miasto najbliższe Twojemu miejscu zamieszkania )

-Adres e-mail 

Numer telefonu, związek, rodzina, wykształcenie – to dodatkowe informacje ( Osobiście wyłączyłem opcję podglądu tych informacji ze względu na prywatność, ale jeżeli Ty nie masz z tym problemu – śmiało dodaj )

Szczegółowe informacje o Tobie / ulubione cytaty – zakładka obowiązkowa. Opowiedz tam Swoją historię, czym się zajmowałeś, Twoje hobby, gdzie pracowałeś i czego się tam nauczyłeś. Osobiście napisałem tam Swoją historię o tym, jak zaczynałem zarabiać w internecie ( Sprawdź, może znajdziesz tam inspirację do Swojego opisu ) Musisz wiedzieć, że osoba zainteresowana prześwietli Twój profil „od dechy do dechy” – także warto zadbać o to i przedstawić się 😉

PREZENTACJA 

Biogram – krótki, konkretny. Musi się tam znaleźć informacja o tym, co osoba znajdzie na Twoim profilu, oraz co możesz takiej osobie dostarczyć, np. „Uczę zarabiania w internecie i jeżdżę konno” lub „Pomagam przedsiębiorcom przenosić ich biznesy do internetu”.  Jeżeli zostanie Ci troszkę miejsca – podaj adres Swojej strony www lub odnośnik do innych Social Media np. Snapchat lub Instagram

Informacje – w informacjach przede wszystkim podaj to, czym się zajmujesz. Np „szkoleniowiec w :” lub „inwestor w :” lub „Właściciel / prezes w”. Z doświadczenia wiem, że nie warto podawać nazwy firmy z która współpracujesz. Z tego powodu, że osoba może się zainteresować Tobą, ale wygoogluje firmę  i ujrzy… Same negatywne opinie.

Zdjęcia wyróżnione – Tu również podobnie. Wstaw takie zdjęcia, które odzwierciedlają to co lubisz, co jest Twoim hobby oraz to czym się zajmujesz.

Linki do Social Media – wypełnij je. Znajdują się pod zdjęciami wyróżnionymi. Osoba prześwietlająca Twój profil na pewno na nie trafi.

Przykład prezentacji : 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zdjęcie profilowe oraz zdjęcie w tle.

Zdjęcie profilowe – Powinna być na Nim widoczna twarz ( niekoniecznie tylko twarz ). Zrób zdjęcie, na którym jesteś widoczny od pasa w górę, lub od środka klatki w górę. Zadbaj o to, by nie było na Nim nakryć głowy lub okularów przeciwsłonecznych ( chyba, że to Twój „atrybut” mam znajomego, który ma zdjęcie profilowe w kapeluszu i czarnych okularach. Gdyby je zmienił, nikt by go nie poznał i został by niezauważalny na tablicy FaceBook’a ) Tło na zdjęciu powinno odróżniać się kolorem – od koloru tła FaceBook’a ( U Mnie jest to kwestia identyfikacji wizualnej – wszystko i wszędzie mam niebieskie ) Dobrymi kolorami są zielony, szary, biały, błękitny. Mogą być także elementy czerwone np. marynarka, sukienka.

Przykład zdjęcia profilowego : 

Od lewej : Krzysztof Skiba |Aneta Pietroniec

Zdjęcie w tle – Pierwsza sprawa, by nie było one zbyt „szare”. Jest to pierwsza rzecz, jaka się rzuca w oczy po wejściu na Twój profil ( czy nawet na podglądzie ) Dlatego warto zadbać o barwy „bardziej happy” 😉 Wprawi to w zdecydowanie lepszy nastrój osobę, która będzie przeglądać Twój profil ( nawet podświadomie )

Zdjęcie w tle to może być kolaż. W kolażu może się znaleźć : Zdjęcie z rodziną, zdjęcie z wakacji, zdjęcie z eventu, zdjęcie z biznespartnerami, zdjęcie podczas którego zajmujesz się Swoim hobby ( przedstawiające Twoje hobby / zainteresowania )

Zdjęcie w tle to może być również grafika – W Moim przypadku jest to cytat który mi „przyświeca” z odnośnikami do strony oraz innych Social Media, a także z „akcją do działania” ( zachęcenie do zaobserwowania ) W tle znajdują się góry. Grafikę bardzo łatwo stworzyć w canva.com lub w PhotoShop.

Zdjęciem w tle może być również z wakacji. Co warto tutaj wspomnieć – powinieneś na Nim być.

Przykład zdjęcia w tle – Grafiki : Adam Jeziorski

 Przykład grafiki w tle – kolaż :  Patryk Szabelski 

 

CZYSZCZENIE PROFILU

Ważną rzeczą jest wyczyszczenie profilu z „głupot” tjk. „śmieszne” obrazki, niepoważne zdjęcia ( Serio kogoś to interesuje, że leżysz pijany pod stołem albo na środku ulicy ? ) Powinny również zniknąć wszelkiego rodzaju udostępnienia, które nie są związane z Tobą, lub z tym co robisz. Zniknąć też muszę przedawnione posty tjk. Zaproszenie na imprezę, która się dawno odbyła. Zniknąć powinny też posty, które nic nie wnoszą np. „Nudzi mi się – kto popisze?”

Prosta sprawa – osoba zainteresowana współpracą z Tobą dokładnie prześwietli Twoje posty – niektóre mogą się wydać po prostu nieodpowiednie 😉

KONIECZNIE usuń wszystko związane z tematami polityki.

 

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej, zapraszam do grupy edukacyjnej 🙂 

Link do grupy : bit.ly/GrupaFP

 

Pozdrawiam i życzę sukcesów !

Przygotowałem dla Ciebie również :

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.