aajeziorski@gmail.com

Książki

Witaj czytelniku ! 

Chciałbym Ci przedstawić książki z zakresu finansów, psychologii, relacji, które miały bardzo duży wpływ na Moją zmianę, zmianę Mojego podejścia do pieniędzy oraz podejścia do ludzi. Nie ukrywam – wiele z nich miało ogromny wpływ na Moje wyniki, dlatego tak chętnie się z Tobą nimi podzielę. Wiem i nie raz się przekonałem o tym, że książki potrafią niemal poprowadzić Nas za rękę przez problemy, wyzwania i przeciwności, z którymi musimy Sobie dawać rade każdego dnia. Jestem przekonany, że znajdziesz w tym spisie książki, które pomogą Ci osiągać lepsze rezultaty w życiu, a mini-recenzje, które dla Ciebie przygotowałem okażą się pomocną wskazówką przy wyborze danej pozycji.

 

Autor : Robert Kiyosaki

Tytuł : Bogaty Ojciec, biedny Ojciec

Na pierwszy rzut idzie książka Roberta – jeżeli miałeś jakąkolwiek styczność z inwestowaniem w sieci, na 99% się z Nią minąłeś. Książka „Bogaty Ojciec, biedny Ojciec” to historia o dwóch ojcach, którzy mieli odmienne podejście do pieniędzy, a młody Robert mógł wybierać między radami. W historii zawarte są wskazówki, które wprowadzają czytelnika w świat finansów. Tak naprawdę odbieramy pewne informacje z perspektywy młodego Roberta, dzięki czemu jesteśmy prowadzeni za rękę – jako dorośli. Jeżeli kojarzysz książeczki dla dzieci, w których są tłumaczone bardzo proste rzeczy – choćby to, do czego służy ciągnik, to ta książka jest właśnie takim odpowiednikiem dla dorosłych, którzy zamierzają „wejść” w świat pieniędzy i chcą zrozumieć, jak z Nimi postępować.

Mimo, iż jest napisana prostym językiem, zawiera konkretne informacje i wskazówki odnośnie oszczędzania, zarządzania i inwestowania, które pozwolą Ci o lata świetlne wyprzedzić wszystkich tych, którzy zmagają się z problemami finansowymi, a co ważniejsze – książka może od tych problemów Cię uchronić, jeżeli przyjmiesz wszystkie rady do serca.

Autor jest kontrowersyjny, wiele osób nie zgadza się z Jego podejściem, jednak wszyscy są zgodni co do jednego – książka po przeczytaniu pozwala zauważyć jak złe podejście do pieniędzy mieliśmy wcześniej, oraz zaczynamy szerzej patrzeć na otaczający nas świat.

Była to Moja pierwsza książka odnosząca się do finansów, która zarazem zainspirowała Mnie do zmian. Jeżeli nie masz zielonego pojęcia o pieniądzach – przeczytaj. Jeżeli masz – porównaj Swoje podejście, z podejściem Roberta. Polecam !

 

Autor : Robert Kiyosaki

Tytuł : Kwadrant przepływu pieniędzy

Idąc za ciosem, dla dopełnienia podaję książkę Roberta, która jest drugą z serii „Bogaty Ojciec”. Autor w książce pokazuje Nam różnice, między pracownikami etatowymi, samo-zatrudnionymi, biznesmenami, oraz inwestorami, podając przy tym zestaw umiejętności, których potrzebujemy w danym kwadrancie. Dowiesz się również, jakie są typy inwestorów oraz biznesmenów.

Książkę czyta się z przyjemnością i lekkością, tak jak pierwszą część, jednak tutaj mamy więcej wiedzy i rad. Robert podaje również sposoby, dzięki którym możesz przejść do danego kwadrantu.

Jeżeli chcesz rozwijać Swoją inteligencję finansową – przeczytaj koniecznie, ponieważ istnieje spora możliwość, że w książce znajdziesz odpowiedzi na wiele nurtujących Cię pytań, z którymi się zmagasz podczas drogi do finansowej wolności ! 🙂

 

Autor : Phil Knight

Tytuł : Sztuka zwycięstwa

Sztuka zwycięstwa to wspomnienia założyciela NIKE. Ta książka to majstersztyk, który „wchłoną” z chęcią osoby lubiące biografie, przygody, a także osoby prowadzące biznes oraz wszyscy Ci, którzy czują zamiłowanie do sportu.

Napisane barwnie, lecz bez przekoloryzowania, wyrazista, bez pomijania szczegółów – dzięki czemu książka ta zawdzięcza prawie 500 stron. Początkowo może wydawać się to dużo jednak gwarantuję, że pod koniec będziesz chciał więcej – osobiście czułem przez chwilę pustkę po przeczytaniu, ponieważ bardzo mocno się wciągnąłem w historię – która jest ciekawa. Już sam fakt, że są to kulisy powstawania tak potężnej firmy jest interesujący – historia ukazuje, że nie zawsze było tak pięknie, a ciężkie sytuacje z których wychodził Phil mogą być inspiracją i motywacją do działania.

Mimo, iż historia nawiązuje w dużej mierze do firmy nike – dowiemy się z Niej trochę o życiu osobistym autora, małżeństwie, rodzinie, a także relacjach z biznespartnerami. To ta pozycja, z której możesz przełożyć mechanizmy wielkich ludzi do własnego życia.

 

Autor : Marilee Adams

Tytuł : Myślenie Pytaniami

Jeżeli kiedykolwiek chciałeś posiąść narzędzie, które zmienia w sekundę Twój obecny stan emocjonalny – świetnie trafiłeś. Książka opowiada o historii Bena, który nie radził Sobie w pracy, ani w relacjach z żoną. Pewnego dnia Jego szefowa, i zarazem przyjaciółka wysłała Ben’a do Joseph’a, który nazywany był dociekliwym trenerem. Za pomocą mapy wyboru oraz pytań – Joseph uczy Bena ( a także Ciebie, czytelniku ) Myślenia Pytaniami.

Nie będę tutaj wiele opisywał – ta książka pomogła mi inaczej postrzegać ludzi w momencie, kiedy miałem ogromnego doła, pomogła w prowadzeniu zespołu, ułatwiła znacznie życie mi, oraz osobom, z którymi rozmawiam. Z ręką na sercu zachęcam Cię do przeczytania oraz wdrożenia zawartej wiedzy.

Książkę czyta się lekko i szybko ( 1-2 dni ) a praktykować można już w trakcie czytania ! Pozycja stanowi świetne dopełnienie książki Dale Carnagie’go – „Jak zdobyć przyjaciół i zjednać Sobie ludzi” oraz pomaga zrozumieć wiele mechanizmów, jakimi kierują się ludzie. Pomaga dotrzeć do sedna problemu i go w prostu sposób rozwiązać.

 

Autor : Dale Carnagie

Tytuł : Jak zdobyć przyjaciół i zjednać Sobie ludzi

Tytuł nie do końca odzwierciedla potęgę wiedzy, jaką można nabyć czytając tę książkę. Nie wiem, czy są słowa, które mogą to opisać, Moim zdaniem każdy przy urodzeniu powinien dostawać Swój egzemplarz, aby wiedział jak postępować z ludźmi. Mimo, iż autor napisał tę książkę lata temu, została ona przystosowana do dzisiejszych czasów – i nie straciła ona Swoich właściwości.

Jeżeli chcesz poprawić Swoje relacje z partnerem, przyjaciółmi, a także z biznespartnerami – ta książka jest właśnie dla Ciebie. Dzięki praktyce zawartej wiedzy staniesz się mile widziany w każdym towarzystwie, na każdym przyjęciu i evencie. Jeżeli myślałeś kiedyś nad zasadą win-win, to dzięki tej książce będziesz w stanie zawierać taką transakcję niemal z każdą osobą, którą napotkasz w Swoim życiu. Z czystym sumieniem polecam tę lekturę każdemu, kto ma do czynienia z ludźmi.

Autor : Eric Worre

Tytuł : Bądź PRO!

Bądź PRO! to pigułka wiedzy dla osób, które chcą rozwijać się w marketingu sieciowym. Eric pokazuje, jakie umiejętności musisz posiąść, aby profesjonalnie wykonywać ten zawód. Książka zawiera wiele historii, wiele informacji, a także konkretne przykłady, które możesz zastosować od razu w Swoim biznesie marketingu sieciowego. Pozycja ta jest napisana przez praktyka biznesu z wieloletnim doświadczeniem. Eric zbudował sieci sprzedażowe liczące ponad 500.000 osób, a Jego struktura upadła 7 razy w ciągu pierwszych 3 lat działalności – dzięki temu Eric mógł wyciągnąć odpowiednie lekcje, które przełożyły się na późniejsze wyniki. Mimo, że książka napisana została z myślą o osobach, które działają off-line – bez problemu przełożysz te informacje i wskazówki do świata on-line. Książkę czyta się przyjemnie i szybko 🙂

Autor : Gregory Hartley | Maryann Karinach
Tytuł : Podręcznik Manipulacji 
Książka jest nie ukrywam – dość ciężka do czytania. Jak sama nazwa wskazuje, jest to podręcznik – mamy wszystkie tematy uporządkowane, dlatego łatwo wyszukać interesujące Nas zagadnienie. Zdecydowanie jest to wstęp do manipulacji, nie znajdziemy tutaj neurolingwistyki jak w przypadku książek A.Batko, natomiast nauczymy się modelować krzywą dzwonową pod konkretną osobę, co już może dać dobry początek oceny osoby – a to jest fundament. Autor książki był oficerem w armii amerykańskiej, przesłuchiwał jeńców i pokazuje, jak to wygląda od dwóch stron – Jego, oraz osoby przesłuchiwanej. Dzięki temu mamy pogląd na to, jak ktoś może Nami ( Tobą ) manipulować, a co za tym idzie – będziesz umiał/a się przed tym obronić. Książkę zdecydowanie trzeba przeczytać 2-3 razy, ponieważ – mimo ciekawych historii – jest tam bardzo dużo „suchej wiedzy”, którą nieliczni przyswoją „na raz”. Czytając książkę, miałem przed oczami kilka sytuacji, w której ktoś chciał Mną manipulować, kiedy czułem, że jest „coś nie tak” – dzięki tej książce wiem, jakie działania podejmowała dana osoba.