aajeziorski@gmail.com

18 sposobów zarobku przez internet

Witaj kochany czytelniku ! 🙂

Wyjaśniliśmy Sobie, czy zarabianie przez internet jest możliwe, a dziś pokażę Wam sposoby, dzięki którym i Wy możecie zarabiać.

1.Blog

Blog jest najpopularniejszą formą, nie zawsze jednak najbardziej dochodową. Sumiennie prowadzony, reklamowany za pomocą różnych kanałów dostępu, może dać zyski na poziomie 3-4 tysięcy miesięcznie i więcej.

Kto za to płaci ?

Oczywiście reklamodawcy, którzy Swoje reklamy przekazują za pomocą Google AdSense. Najlepiej, by Twój blog był prowadzony z sercem. Tematyka powinna być taka, którą sam chciałbyś czytać i o czym masz pojęcie. Bez tych 2 cech może być Ci ciężko uzyskać efekty powyżej średniej krajowej.

Bloga możesz założyć darmowo, jednak są tego minusy. Po pierwsze przy nazwie Twojej strony, będzie widniał dopisek np. „IMIĘNAZWISKO.Blogspot.pl”.

Warto więc zachować estetykę i zapłacić parę złotych rocznie, by mieć domenę na własność.

Druga rzecz, która przemawia za wydatkiem kilku złotych to wygląd strony. Przy stronie robionej na WordPress lub Wix PREMIUM mamy możliwość całkowitej personalizacji.

Największe pieniądze możemy generować z reklam o tematyce finansów.

Do bloga możemy również podpiąć linki z programów partnerskich – np.książki, konta bankowe, wycieczki, usługi komunikacyjne, hotele – w zależności od tematyki Naszego bloga.

Na blogu możesz również reklamować Swoje własne produkty, szkolenia, ale także możesz nawiązywać współpracę z firmami, gdzie możesz uzyskać nawet kilka tysięcy złotych za 1 wpis, w którym przedstawimy produkt lub usługę danej firmy.

Uważam, że blog jest podstawową rzeczą, którą powinniśmy mieć, jeżeli chcemy pracować zdalnie.

2.YouTube

Wszystkim dobrze znana platforma, na której większość z Nas jest przynajmniej raz dziennie. Na YouTube można znaleźć niemal wszystko. Począwszy od muzyki, przez tutorial rozmowy z żyrafą i teorie spiskowe, aż po konkretną wiedzę, która może zmieniać życie.

Kiedyś widziałem badanie, na którym była 10% przewaga YouTube nad wyszukiwarką Google, jeżeli chodzi o materiały typu „Jak zrobić’. Niestety nie mogę odnaleźć źródła, dlatego traktujmy „procenty” z lekkim przymrużeniem oka.

YouTube jest świetnym miejscem do promocji, głównie z tego powodu, że video / live jest lepszą formą marketingu. Ruch z YouTube możemy kierować np. na bloga oraz mailing, a następnie sprzedawać własne produkty.

Nie używam YouTube do zdobywania reklamodawców, a do dawania wiedzy oraz promocji własnej osoby oraz firmy / produktów, dlatego wkleję tutaj fragment tekstu, w którym są przedstawione szacowane zarobki.

Kwoty za kampanię mogą wynosić nawet 100 tys. zł

Tomasz Wybraniec, prezes agencji GetHero, podkreśla, że różnica pomiędzy najniższymi a najwyższymi średnimi zarobkami za jednorazową współpracę z marką może być bardzo duża.

Dzięki kampanii twórca jest w stanie średnio zarobić od 1 475 złotych (średnia wartość zarobku określanego w badaniu jako minimalny za jednorazową współpracę), najwięcej zaś 29 287 złotych (średnia wartość z wycen podawanych jako maksymalne), aczkolwiek należy pamiętać, że kwoty za jednorazową współpracę wynoszą nieraz nawet ponad 100 tysięcy złotych.

Ciekawie prezentują się w przedziały miesięcznych zarobków twórców. Tu także wyniki są bardzo skrajne. Zdecydowana większość – aż 82 proc. badanych – zadeklarowało, że miesięcznie zarabia średnio od 1 do 10 tys. złotych, w tym 53 proc. deklaruje przedział 1-5 tys. zł, a 29 proc. podało, że otrzymuje od 5 do 10 tys. zł.

Tych najlepiej zarabiających (powyżej 10 tys. zł) jest z kolei jedynie 18 proc. Tylko 1 proc. badanych zadeklarowało, że nie zarabia w ogóle poza reklamami AdSense, sprzedawanymi przez sieć reklamową Google’a.

Średnio 9,2 tys. zł miesięcznie dla youtubera

Średnio twórca działający na YouTube zarabia 9 181 złotych. Najwięcej zarabiają twórcy z kategorii lifestyle – średnio 13 166 złotych. Dla gamingowców średnią jest 6 625 zł, dla youtuberów zajmujących się rozrywką – 6 500 zł.

W raporcie przedstawiono również zależność subskrypcje – zarobek. Wyniki nie są zaskoczeniem – im więcej twórca ma subskrybentów, tym więcej zarabia miesięcznie. Dla mniejszych twórców (do 250 tys. subskrypcji) są to kwoty rzędu 3,7-4,5 tys. zł miesięcznie, dla największych zaś (od 500 tys. subskrypcji): 13-27 tys. zł.

Skąd czerpią dochody twórcy wideo w sieci? Najczęściej deklarowanym ich źródłem są reklamy AdSense – aż 96 proc. ankietowanych youtuberów udzieliło takiej odpowiedzi. Na drugim miejscu uplasował się branded content, czyli promowanie marki w swoich filmach (75 proc. wskazań). Twórcy wideo w sieci zarabiają także na: eventach, streamach czy własnych sklepach.

Źródło „o zarobkach” – https://businessinsider.com.pl/media/internet/jak-i-ile-zarabiaja-youtuberzy/6jv0r2x

Podsumowując – Na YouTube możemy tworzyć content taki, jaki chcemy – czy to lifestyle, czy poradniki. Możemy wykorzystać to do promocji Siebie, Swojej firmy / produktów, lub po prostu zarabiać na reklamach AdSense i promocji produktów innych firm. YouTube otwiera wiele dróg, ponieważ ruch możemy kierować w dowolne miejsce, a przy tym nie musi być to główna platforma promocyjna.

3.Dropshipping

Tutaj pełnimy rolę pośrednika z własnym sklepem internetowym. Klient kupujący produkt poprzez Nasz sklep, zamawia produkt prosto od producenta. Jedynym zadaniem jest promocja sklepu oraz wysyłanie zamówień do producenta. Plusem dropshippingu jest to, że nie zamrażamy własnych pieniędzy, a ryzyko strat jest niewielkie ( nie mamy towaru = towar nie może stracić np. daty ważności ). Nie ponosisz również kosztów związanych z magazynowaniem oraz transportem towaru. Marżę za produkt otrzymujesz „na warunkach” producenta, który udziela Tobie rabatu, lub w niektórych przypadkach marżę można nałożyć samemu.

4.Własny sklep internetowy

To chyba pierwsza rzecz, która przychodzi do głowy po wypowiedzeniu słów „biznes on-line” Własny sklep można tworzyć w oparciu o produkty cyfrowe, takie jak ebook’i czy szkolenia video, a nawet poradniki PDF. W tym wypadku jednak mam na myśli sposób dotarcia do klienta – Jeżeli tworzysz własne produkty, nie musisz otwierać sklepu gdzieś na rogu, a możesz rozpocząć sprzedaż w internecie. Plusem tego rozwiązania jest to, że mamy większe dotarcie do klienta – mniejszym kosztem.

5. Sprzedaż szkoleń / ebook’ów

Szkolenia i ebook’i można tworzyć w dowolnej tematyce. Czy to rozwój, czy hodowanie egotycznych roślin – każdy znajdzie Swoją grupę odbiorców. Ważne jest jednak to, by mieć o tym pojęcie 😉 Zarobki ? od 0 zł do nieskończoności. Można to doskonale połączyć z prowadzeniem bloga oraz z budowaniem społeczności, a także promocją na YouTube. Plusem szkoleń video czy ebook’ów jest to, że mamy tutaj praktycznie zerowe koszty wytworzenia produktu.

6.Prowadzenie Social Media dla innych <Marketerów / firm>

Teraz, kiedy tak bardzo ludzie są zabiegani, starają się jak najwięcej zadań delegować. Nie inaczej jest wśród osób, które zajmują się biznesem, są przedsiębiorcami, aktorami, piłkarzami. Takie osoby chętnie „oddadzą” pod opiekę Swoje FanPage, abyś mógł je poprowadzić za Nich. Tak również dzieje się wśród osób zarabiających w sieci. W momencie, w którym nie muszą się martwić o Swoje Social Media mogą robić to, na czym znają się najlepiej – czyli na zarabianiu pieniędzy.

7.Montaż video

Niewiele osób to umie, a wiele osób tego potrzebuje. Nie potrzebujesz specjalnych umiejętności. Wystarczy, że umiesz obsługiwać Adobe Premiere Pro lub Sony Vegas na poziomie podstawowym – już wtedy możesz zacząć na tym zarabiać, ponieważ osoby zlecają nawet proste rzeczy takie jak przycinanie czy zmiana tła, aby zaoszczędzić czas.

8.Transkrypcja

Transkrypcja -Czyli przepisywanie tekstu z nagrań audio lub nagrań video „na papier”.

Stawki są różne – czasem jest to sztywne 2.5 zł -7 zł za 1000 słów, a czasem stawka jest przypisana „z góry” np. za przepisanie 2 godzinnego nagrania audio możemy dostać nawet 150 zł.

Transkrypcje można również połączyć z punktem nr.7 na tej liście – czyli najpierw napisanie tekstu, a później nałożenie go na nagranie video. Jest to coraz popularniejsza forma robienia marketingu – szczególnie używane podczas nagrań na FaceBook’u.

Dodatkowo – możesz podejmować się transkrypcji innych języków, a także tłumaczeń tekstu. Opcji i sposobów do wykorzystania tutaj jest kilka, i warto je łączyć.

9.Grafik freelancer

Jeżeli chodzi o grafikę, nie musisz mieć specjalnych umiejętności, a nawet nie musisz posiadać odpowiednich programów do tego. Na sam początek wystarczy sama Canva, czy łączenie kilku programów on-line + aplikacje dostępne na telefon. Sam czasem chętnie zleciłbym komuś wykonanie grafiki na bloga lub FanPage. Nauczenie się PhotoShop na poziomie podstawowym zajmuje kilka dni – więc chwilkę, a otwiera to wiele możliwości.

Prostą grafikę możemy wykonywać na zlecenia marketerów, blogerów, youtuber’ów, a nawet małych firm. Wystarczy minimum kreatywności i trochę wprawy oraz obeznania w programie, w którym wykonujesz grafikę.

Jeżeli umiesz posługiwać się programami na troszkę wyższym poziomie, polecam Fiverr

Choć na dobrą sprawę platform dla influencerów jest masa – wystarczy troszkę posiedzieć w Google, tak możesz również szukać klientów wśród początkujących przedsiębiorców, którzy z chęcią będą delegowali tego typu zadania 🙂

10.Tworzenie stron internetowych

Za spersonalizowaną stronę z własnym CMS możemy zapłacić od 3.000 zł – 8.000 zł, a w przypadku sklepu internetowego  nawet 25.000 zł.

Ale czy wszyscy mają pieniądze, aby „wyłożyć” tyle na profesjonalistę ? ( Oczywiście wraz z rozwojem polecam zlecić wykonanie strony profesjonaliście. Jak to mawiają… Skąpy dwa razy traci 😉 )

Oczywiście odpowiedź brzmi – nie. Dlatego naprzeciw oczekiwaniom klientów z ograniczonym budżetem wychodzą influencerzy, u których można zlecić wykonanie strony za 500 zł – 1000 zł, a sklep internetowy za 1000 zł – 3000 zł.

Najpopularniejszym CMS używanym przy tego typu projektach jest WordPress, którego można opanować na bardzo dobrym poziomie w kilka tygodni ( oczywiście intensywnego wdrażania teorii )

Do tworzenia sklepów internetowych najczęściej wybierany jest WooCommerce, który jest dodatkiem do WordPress.

Na YouTube i różnych blogach możesz znaleźć masę darmowych poradników i tutoriali, które pomogą Ci w nauce tworzenia stron. Po stworzeniu kilkunastu stron będzie to dla Ciebie pestka. Stronę wykonasz w kilka / kilkanaście godzin, gdzie początkującej osobie zajęłoby to ok. 3 dni do tygodnia.

PS. Kiedy Ja tworzyłem stronę internetową, w pewnych momentach byłem tak sfrustrowany z powodu niewiedzy, że dałbym duużo pieniędzy, aby ktoś to wykonał za Mnie ( ostatecznie wszystko zawsze tworzyłem sam ) 😉

11.Programy Partnerskie 

Jeżeli wejdziesz na stronę Swojego banku, prawdopodobnie masz tam program partnerski. Jeżeli kupiłeś książkę on-line i zarejestrowałeś się – prawdopodobnie jest tam program partnerski. Jeżeli zamawiałeś pokój w hotelu on-line przez strony z ofertami – jest tam program partnerski. W skrócie – firma z chęcią podzieli się z Tobą pieniędzmi, jeżeli polecisz ich produkt lub usługę innej osobie. Plusem tego rozwiązania jest to, że firma płaci za fakt dokonany – czyli nie wyrzuca milionów na reklamę, z której może pozyska, a może nie pozyska klienta – tutaj płaci już za coś, co się wydarzyło. Istnieją również platformy afiliacyjne, które posiadają kilkaset produktów i usług w jednym miejscu. Dzięki temu możesz polecać wiele produktów, a pieniądze otrzymywać w tym samym terminie, w jednym miejscu. Polecać możesz praktycznie wszystko – od kredytów bankowych przez książki, aż po wakacje i zestaw talerzy do obiadu. Osobiście znam osoby, które przy pomocy programów partnerskich zarabiają miesięcznie 30.000 zł, a nawet 80.000 zł. ( Jeden z marketerów „wykręcił” wynik 140.000 zł w ciągu jednego miesiąca. Robert Gryn wspominał w Swoich filmach, że przed przejęciem Codewise zajmował się afiliacją, na której zarabiał ponad 300.000$ miesięcznie )

12.MLM / SoftMarketing

MLM – Multi Level Marketing – czyli marketing wielopoziomowy. Przez wiele osób nie rozumiany / wyświechtany, a nawet uważany za piramidę finansową.
DOBRY MLM to przede wszystkim sprzedaż produktów, budowanie sieci dystrybutorów, budowanie społeczności, relacje. Jest to po prostu model biznesowy. Modelem biznesowym jest również franczyza np. sieć sklepów żabka czy fresh market.
W MLM płaci się ludziom za sprzedaż towarów dlatego, że są „żywą reklamą”. Dzięki temu firma nie ponosi kosztów związanych z reklamą. Więcej o tym modelu biznesowym możesz dowiedzieć się z Mojego wpisu na temat mitów odnośnie tego modelu.KLIK

13.Fotografia 

Jeżeli pasjonujesz się fotografią – nawet amatorsko, może czas pomyśleć o sprzedaży Swoich zdjęć ? 😉 Możesz je sprzedawać w tzw. Bankach zdjęć. Nie ma tutaj co się za bardzo rozwijać nad tym sposobem – po prostu wiedz, że jest taka możliwość dla każdego 🙂

14. Programy reklamowe Revenue-Share

Programy typu Rev-Share  to platformy reklamowe, które dzielą się ze Swoimi użytkownikami zyskiem ze sprzedaży reklam. A dokładniej z przekierowania ruchu na stronę internetową, kliknięcia w linki lub banery. Na platformie możemy wykupić samą reklamę lub banery, ale także paczki reklamowe ( AdPack ). Paczki reklamowe pozwalają Ci zarabiać dany % w zależności od tego jak długo paczka pracuje, oraz jaki był Jej koszt oraz zysk ze sprzedaży reklam danego dnia w firmie. Najczęściej spotykane pakiety są w cenach 10$ | 25$ | 50$ , a najczęściej spotykany czas pracy to 120 dni. Przyjmując, że paczka daje zwrot w wysokości 1% dziennie, można łatwo obliczyć, że z wykupienia paczki za 50$ po 120 dniach otrzymamy zwrot 60$.

Często platformy reklamowe mają podpięte zewnętrzne linki zewnętrznych firm, by zwiększyć zyski, a także własny program partnerski, który pozwala polecać produkty firmy.

15. Opisywanie produktów ( SEO copywritter )

W tym przypadku możemy liczyć na bardziej „stałe” zatrudnienie, niż w przypadku transkrypcji. Średnich zarobków nie znam, a właściwie o tej formie zarabiania dowiedziałem się przypadkiem od nowo poznanej osoby rok temu. Na bazie Jego doświadczeń wiem, że można uzyskać stawkę nawet 7 zł za krótki opis 1 produktu (100-250 słów) . Zadaniem osoby zajmującej się opisywaniem produktu jest napisanie tekstu na podstawie wytycznych tak, aby zachęcić klienta do kupienia produktu, a także pozycjonowanie strony w wyszukiwarkach. Opisywać można dowolny produkt.

Umieściłem tę pracę w osobnej kategorii, ponieważ potrzebujemy do tego nieco mniejszych umiejętności.

16. Korepetycje 

Jeżeli nie masz możliwości jeździć do domu ucznia i również nie masz możliwości przyjmowania ucznia do Swojego domu – świetnym rozwiązaniem będą korepetycje on-line. Możesz ogłaszać się na stronie Swojego miasta lub FaceBook’owej grupie Swojego miasta i okolic. Jednak to jest internet, prawda ? Nie ograniczaj się ! Jeżeli posiadasz umiejętność nauczania innych osób, śmiało reklamuj się na całą polskę. Później wszystko pójdzie pocztą pantoflową. Dobrym sposobem na promocję mogą być przykładowe filmy na YouTube. Kto wie, może stworzysz własne szkolenia ?

17. Tłumaczenie

Nie musisz być tłumaczem przysięgłym, aby przetłumaczyć komuś parę sloganów reklamowych, które pójdą na promocję z okazji wejścia produktu na nowy rynek. Niejednokrotnie znajomi przedsiębiorcy potrzebowali pomocy w tłumaczeniu dosłownie 2 zdań.

Jeżeli jesteś na dobrym poziomie, możesz również tłumaczyć transkrypcję.

Jeżeli już przy językach jesteśmy – może czas zdecydować się na własne materiały, które będziesz mógł / a sprzedawać ?

18. Wypełnianie ankiet

Jeżeli masz darmowy internet oraz prąd, to możliwe, że wyjdziesz na plus. Fakt jest taki, że na ankietach można zarobić od 20 zł – 300 zł w skali miesiąca – jednak czas który poświęcimy na wykonywanie takich ankiet, nie jest proporcjonalny do wynagrodzenia.

Jest jednak jeden przypadek, w którym ankiety stają się opłacalnym źródłem do dorabiania. Czasem producenci wypuszczając na rynek nowy produkt – sprawdzają opinię innych. Takie ankiety zazwyczaj trwają 25-35 minut i są wynagradzane od 13 zł do nawet 75 zł ! Jest jednak jedno „ale” – mianowicie musimy taki produkt kupić oraz przedstawić dowód zakupu  ( paragon )

Spokojnie – firma zwróci Ci pieniądze za zakupiony produkt i nie będzie to potrącone z wynagrodzenia.

Platformy badawcze / ankietowe posiadają często własny program partnerski, dzięki któremu możemy zarabiać prowizję za pracę poleconych osób. ( 5%-10% )

Minusem ankiet produktowych jest to, że nie są one zbyt często. Podejrzewam jednak, że znając odpowiednie platformy możemy dorobić  700 zł w skali miesiąca poświęcając 5-6 godzin dziennie.

Na jakie oferty uważać ?

Uważaj na oferty gdzie proponowany jest szybki zysk Np. „1700 zł w tydzień” ( Jest to najczęściej zakładanie 6 kont bankowych, za które inna osoba otrzyma prowizję ) Lub „150 zł co godzinę”.
Kolejnym przykładem mogą być matryce, w których nie ma żadnego produktu. Czyli „wejdź do firmy i zaproś Jeleni, którzy zaproszą kolejnych Jeleni”.Jeżeli firma oferuje zbyt duży % zwrotu z inwestycji – może być to piramida finansowa. Weryfikuj dokładnie każdy biznes, do którego chcesz przystąpić – Patrz na takie czynniki jak :

  • Transparentność właściciela / właścicieli
  • Skąd pochodzą pieniądze na wypłaty
  • Jaki produkt lub usługę oferuje firma
  • Czy jeżeli pojawia się produkt lub usługa, to czy cena produktu / usługi jest odpowiednia?

Nie polecam również klikania „kraników” – Więcej wyjdzie opłat za prąd, niż zysku 😉
Pod takie rzeczy można również podpiąć „przepisywanie kodów” – gdzie najczęściej przepisuje się to za darmo, a dana „firma” zarabia na wyświetlanych reklamach AdSense. ( Po czym oczywiście znika )
Jeżeli gdzieś jest napisane „5% dziennie” / „0.5% co godzinę” / „300% zysku w tydzień” itd. – uciekaj jak najdalej.

Pamiętaj, że powyższy wpis ma na celu pokazanie danego sposoby / biznesu wraz z nakreśleniem na czym to polega. Nie tworzyłem wpisu w celu rekomendacji danego sposobu, a także nie przedstawiam w nim szczegółowych sposobów na prowadzenie danego biznesu. 

 

Przygotowałem dla Ciebie również :

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.