6 czynników, przez które nie zarabiasz w networku

Witaj kochany czytelniku !

Na pierwszy rzut oka, mogłoby się zdawać, że winna jest temu firma, plan marketingowy lub biznespartnerzy. Ale czy tak jest naprawdę ? Przekonajmy się 😉 Przygotowałem dla Ciebie kilka punktów, wraz z uzasadnieniem 🙂

1.Złe podejście – Przyjęło się, szczególnie w Naszym kraju, że praca przez internet jest to tylko „dorobienie” do wypłaty. Ludzie często nie chcą się w pełni temu zaangażować, rzucić etat, bojąc się, że jest to niepewne źródło dochodu. Fakty są takie, że jest pewniejsze, ponieważ robimy „na Swoim” i to My mamy wpływ na to, co się dzieję. Ponadto, jest to praca „przez internet”, a nie „w internecie”. Nawet gdyby internet „zniknął”, to wiele by się nie zmieniło, prócz sposobów docierania – bo do tego służy w tym wszystkim internet 😉 Problem jest również wtedy, kiedy pójdziemy w drugą stronę. Czyli – „Znalazłem idealną pracę, rzucam etat, dołącz do Mnie, będziemy milionerami” – Mija rok, a Ty dalej nie jesteś milionerem… Zdarzają się oczywiście takie przypadki, jednak występuje to najczęściej wtedy, kiedy ktoś był przygotowany pod tę branżę mentalnie, lub Jego umiejętności, które nabył wcześniej – pokrywają się z tym zawodem.

2.Poszukiwanie „złotego strzału” – Każdy z Nas zna taką osobę, która już była we wszystkich firmach, które kiedykolwiek istniały. Wydaje się niemal zawsze, że „trawa u sąsiada jest zieleńsza”. Prawda jest jednak taka, że większa rolę odgrywają tutaj umiejętności, oraz wiedza. Osoba, która ma doświadczenie, umiejętności, wiedzę i chęć działania, zarobi pieniądze niezależnie od tego, z jaką firmą współpracuje. „Zła firma” lub „zła branża” jest w 99% wymówką. Znam osoby, które nie zarabiały w MLM i widząc lidera danej branży myślały, że tam zarabiają wszyscy. I odwrotnie – osoby, które nie zarabiały np. w programach partnerskich poszły robić MLM, lub giełdę, lub cokolwiek innego. Efekt zawsze taki sam – brak zarobków.

3.Zaczynanie współpracy z kilkoma firmami jednocześnie – O ile „konkretniejszą” kwotę – 20.000 zł możemy rozłożyć na 2 firmy, tak mając mniejsze kwoty, nie można poszaleć. Również lepiej to wygląda, kiedy dobrze zbudujemy jedno źródło dochodu, a następnie zaczniemy dywersyfikację. Jeżeli dysponujesz małą kwotą, lub jesteś w firmie, gdzie zarabiasz na sprzedaży lub budowaniu zespołu – odpuść inne firmy i skup się wyłącznie na jednej ( oczywiście pamiętaj, by nie budować Swojego portfela na jednym filarze )

4.Brak cierpliwości – Żeby zdobyć wykształcenie, musiałeś przejść : 1 rok – zerówka / przedszkole
6 lat – podstawówka,3 lata – gimnazjum, 3-4 lata – liceum, zawodówka / technikum, później 4-6 lat studiów lub bez nich.

Następnie staż za śmieszne pieniądze nieadekwatne do tego co robisz. i dopiero wtedy robisz to co chcesz. Marketing – w 1 ROK można być rozpoznawalną osobą w branży. Po 2-3 latach jest pogrom, kiedy robisz to systematycznie. Są osoby, które twierdzą, że po roku zap*****nia stajesz się expertem. Osobiście twierdzę, że można posiąść bardzo dużą wiedzę w rok, jednak potrzeba jeszcze 1 roku, aby zdążyć popełnić możliwie dużo błędów – i oczywiście wyciągnąć z nich wnioski. Która branża pozwala na to, abyś stał się w tak szybkim czasie expertem, który rzecz jasna zarabia duże pieniądze ? 😉

5.Brak zaangażowania – Marketing sieciowy pozwala na to, aby mieć własne przedsiębiorstwo, budować własny biznes. Jeżeli na etacie spędzasz 40+ godzin tygodniowo, a na biznes poświęcasz 3 godziny w tygodniu, to dlaczego oczekujesz, że będziesz więcej zarabiał ? Oczywiście po czasie będziesz zarabiał dużo większe pieniądze niż na etacie, poświęcając godzinę dziennie, jednak najpierw musisz ruszyć z miejsca ze Swoim biznesem. Warto dodać, że marketing sieciowy to nie jest dodanie 3 postów w tygodniu na wall’a, czy porozmawianie z 2-ema osobami 😉 Wyobraź Sobie, że 8 godzin etatowych przekładasz na marketing sieciowy, gdzie podczas tych 8 godzin robisz 2 live, 3 webinary, 50 telefonów, robisz 2 nagrania video, mailing, post na blog i kilka rozmów 1 na 1 z biznespartnerami. Czujesz to tempo ? Gwarantuje, że po takim dniu Twój portfel zacznie puchnąć, a przekazana wartość dotrze do dużego grona osób. Powtarzaj to przez dowolną ilość dni, a nawet nie zdążysz zauważyć, w którym momencie przekroczyłeś kilkaset osób w zespole.

6.Brak silnego „po co” – Silne „po co” jest czymś, co pozwala Ci wstać z łóżka. To cel, który temu wszystkiemu przyświeca. Ważne jest jednak to, by Twoim celem nie były pieniądze. Pieniądze same w Sobie nie mają żadnej wartości, jest to natomiast narzędzie, dzięki któremu możesz spełniać marzenia innych, ale również Swoje. Osoby, które zaczynają biznes z nastawieniem „Muszę mieć dużo kasy „bo tak”” często rezygnują po pierwszych kilku miesiącach, ponieważ są sfrustrowane. Kiedy ustalisz Swój odgórny cel, po pewnym czasie zmienisz całkowicie postrzeganie pieniądza. ( Życzę Ci, abyś miał mnóstwo pieniędzy, i kupił cokolwiek zechcesz, bo tylko wtedy zrozumiesz, że one służą do czegoś innego, niż myślisz aktualnie. )

Na sam koniec – Jest tu przedstawionych tylko kilka czynników, pośród całej masy. W 99% przypadków jest to Twoja wina, jeżeli nie zarabiasz w network’u. Natomiast nie można wykluczać tego 1%, który jest „poszkodowany” z powodu np. rozłamu firmy. Może zdarzyć się sporadyczny przypadek, że trafimy nie na taką branżę, w której się dobrze czujemy, z powodu małego doświadczenia. Jest to pierwsza część „czynników” – w kolejnej poruszę sprawy związane z doborem lidera.

Pozdrawiam i życzę sukcesów !

Adam Jeziorski

Dodaj komentarz