Czy na polecaniu można zarabiać?

Cześć czytelniku !

Dziś chciałbym porozmawiać z Tobą na temat tego czy na polecaniu można zarabiać 😉

Jestem przekonany, że nie raz powiedziałeś/aś znajomemu ( Ba! nawet nieznajomemu – chociażby w internecie ) tekst typu „polecam Ci iść do kina na ten film ponieważ…” albo „Kupiłam ostatnio fajne perfumy, polecam Ci je kupić” lub „Ten hotel w którym byliśmy na urlopie jest świetny, polecam go”

  • I teraz pytanie – czy dostałeś za to pieniądze ?
  • I drugie pytanie – czy wiedziałeś o tym, że możesz dostać za to pieniądze ?

Teraz trochę liczb 

Znajoma poleciła mi Iphone, dała go do ręki, żebym zobaczył jak działa – wydałem na te telefony 7.000 zł.

Znajomy zachwalał Swoje buty, powiedział, że są mega wygodne, świetnie się dopasowują do nogi. Spróbowałem – od tamtego czasu wydałem kilka tysięcy złotych na buty tej konkretnej firmy.

Jeszcze inny znajomy miał kilka rodzajów perfum – przejrzałem Sobie jego „kolekcję” po czym polecił mi „ten konkretny zapach” – Spodobał mi się. Od tamtego czasu wydaję na flakonik 500 zł.

Czy miałeś podobne sytuacje ? No właśnie 😉

W dzisiejszych czasach możemy zarabiać na polecaniu dosłownie wszystkiego – i UWAGA ! Można zarobić nawet za polecenie osoby do pracy – nawet, jeżeli tej osoby nie znamy. To jak otworzenie własnej agencji pracy – bez otwierania agencji.

Zarobić możesz na polecaniu kont bankowych czy kredytów – wejdź na stronę Swojego banku – na pewno znajdziesz tam program partnerski 😉 Za polecenie konta bankowego możesz dostać nawet 300 zł. Można to również robić poprzez platformy, które łączą reklamodawców z wydawcami – wtedy mamy dostęp do wielu produktów tego typu. Co więcej – znam 5 takich platform w Polsce – więc jest to coraz popularniejszy sposób na zarabianie.

Zarobić możesz również na polecaniu hoteli – jeżeli kiedykolwiek korzystałeś z Booking’u, to dostałeś od Nich wiadomość z linkiem referencyjnym, który możesz posłać „w świat”.

Jesteś miłośnikiem książek – ludzie to wiedzą, i co raz pytają się Ciebie o jakąś pozycję do „polecenia” ?

Nie ma problemu – na tym również możesz zarobić 😉 Aktualnie znam 2 księgarnie internetowe, które oferują program partnerski, a podejrzewam, że jest ich znacznie więcej.

Polecać można również platformy dla influencerów i freelancerów – takie jak Whitepress czy Fiverr – tutaj jest już ogrom możliwości – od napisania artykułu, przez sprzedaż szkoleń, aż po zrobienie grafiki czy przygotowanie kampanii, dlatego każdy znajdzie coś dla Siebie.

Dlaczego firmy decydują się na tego typu rozwiązania i dają możliwość zarobienia na poleceniu ?

Ponieważ płacą wyłącznie za fakt dokonany. Czyli oddają procent od pieniędzy, które już zarobiły – i które mają już w ręku. Przykładowo kampania reklamowa w telewizji może kosztować 2 miliony złotych – a firma nie ma nawet 1% gwarancji, że ktokolwiek zakupi produkt czy skorzysta z usługi. Kolejną rzeczą jest to, że firma nie musi zatrudniać handlowców – w zamian może „zatrudnić” niezliczoną ilość osób – którym płaci tylko i wyłącznie za wynik. No i oczywiście… Czy istnieje lepsza reklama niż zadowolony klient ?

Życzę sukcesów !

Adam Jeziorski

Dodaj komentarz