Czy traktujesz Swój biznes poważnie?

Witaj kochany czytelniku ! 

Dzisiaj chciałem poruszyć ważną kwestię, dla osób działających w marketingu sieciowym, lub zaczynających.

Opowiem Ci sytuację, która powtórzyła się kilkukrotnie….

Osoby, które nigdy ze Mną nie rozmawiały, piszą do Mnie :

  • „Cześć, chciałbym się Ciebie zapytać o X, bo próbowałem już W Y Z i nic to nie dało”
  • „Siemanko, słuchaj chciałem się poradzić, bo działam już X czasu w internecie, ale bez efektów”

Wtedy wchodzisz na profil takiej osoby – widzisz pustkę. Pytasz o FanPage czy Blog – odpowiada, że nie ma. To może filmy nagrywa ? też nie.

Sam Sobie powinieneś odpowiedzieć na pytanie, czy chcesz robić BIZNES czy chcesz się BAWIĆ.

Musisz sam się zastanowić, czy chcesz „dorobić grosza” w internecie, czy chcesz robić BIZNES, tworzyć relację, sieci kontaktów, zarabiać dobre pieniądze. Jeżeli chcesz „dorobić grosza” i „popróbować, bo może wyjdzie” to odpuść już teraz.

Pomyśl, z jakim nastawieniem powinieneś działać. Czy dobre jest „aaa, zobaczę co to, może będzie ok” ? Oczywiście, że nie.

Ty wchodzisz w biznes, robisz Swoje i jesteś w tym k***a najlepszy. – Z takim nastawieniem powinieneś na to patrzeć.

Pytasz się takiej osoby, co robi, żeby ustalić co mogło iść nie tak do tej pory. Mówi, że „czasem reklamuje się na grupach.” Aha…

Pierwsza rzecz, o której już wcześniej wspominałem w Swoich wpisach – znajdujesz dobrego lidera, z którym nadajesz na tych samych falach, takiego który może Ci przekazać wiedzę, doświadczenie i udzielić rady.

Druga rzecz, to nauka + działanie. W internecie jest pełno materiałów, dostaniesz zapewne takie również u lidera. Uczysz się, systematycznie, chociaż 1 godzinę dziennie, jeżeli masz czas to 3 godziny. Czytasz, oglądasz, wyciągasz wnioski, zapisujesz, powtarzasz i DZIAŁASZ ! 

Działanie – Musi ono być systematyczne, konsekwentne. Powinieneś starać się przechodzić z „jakoś” w „jakość” i to również przyjdzie z czasem ( cierpliwość ) jeżeli jesteś systematyczny i się uczysz.

Kiedy nie rozmawiasz codziennie z klientami, biznespartnerami, jeżeli systematycznie się nie uczysz, nie dodajesz postów / bloga / filmów, nie poznajesz nowych osób, to nie możesz powiedzieć, że robisz biznes.

Jeden z czołowych polskich marketerów podsumował to tak

„Jeżeli nie robisz chociaż 10 telefonów dziennie, to Ty masz popierdółkę, a nie biznes, Ty Sobie wmawiasz, że robisz biznes”

Jeżeli chcesz traktować biznes poważnie, to musisz zmienić nastawienie, więcej się uczyć, więcej działać, robić to systematycznie i konsekwentnie – co często powtarzam

Teraz na koniec zastanów się, czy faktycznie robisz biznes. Jeżeli tak, to gratuluję, jestem przekonany, że masz efekty.

Jeżeli nie masz tych efektów, to właśnie dałem Ci przepis na to, abyś w końcu zaczął robić biznes, i abyś nie musiał pisać do innych „A bo Ja nie mam efektów”

Pozostawiam Cię z przemyśleniami na ten temat.

Pozdrawiam i życzę sukcesów !

Adam Jeziorski

Dodaj komentarz