Jak usunąć konto na Instagram?

Jak zamknąć konto na instagramie w 2019 roku ?

Zastanawiało Cię jak usunąć konto na instagram?

W tym wpisie dowiesz się wszystkiego o usuwaniu konta !

Najczęstszą przyczyną usuwania kont na instagramie to shadow ban lub chęć odcięcia się na jakiś czas od telefonu. Istnieje możliwość dezaktywacji konta na instagramie na jakiś czas – dzięki czemu nie musisz usuwać na stałe konta.

Warto rozważyć opcje tymczasowego zamknięcia konta na instagram, żeby w razie chęci ponownego rozpoczęcia budowania Social Media – nie musieć zaczynać na instagramie od zera.

Dobrze przemyśl, czy chcesz tylko odpocząć i się zresetować, czy tez całkowicie zakończyć przygodę. Musisz mieć na względzie to, że kiedy usuniesz konto na instagramie – znikają obserwujący, lajki i komentarze, ale to nie wszystko. Nie będziesz mógł ponownie użyć tego samego loginu, co w niektórych przypadkach jest uciążliwe – ponieważ mogłeś budować brand latami, a teraz nikt nie będzie kojarzył Twojej nowej nazwy, dlatego możesz rozpisać wszystkie plusy i minusy lub ewentualnie pomyśleć nad zmianą nazwy marki, a w przypadku zmiany koncepcji na prowadzenie instagrama – skorzystać z pomocy agencji, która zajmuje się obsługą Social Media.

Poniżej znajdziesz instrukcję krok po kroku jak zamknąć konto na instagram.

Pierwszą czynność, która musisz wykonać to wejść w ten link na komputerze :

https://www.instagram.com/accounts/login/?next=/accounts/remove/request/permanent/

Najprościej jest zamknąć instagram na komputerze, natomiast przeglądarka na telefonie w wersji desktop również się sprawdzi. ( Opcja dostępna w ustawieniach przeglądarki )

Po wciśnięciu linku zaloguj się na Swoje konto, wybierz powód usunięcia konta w aplikacji instagram i podaj ponownie hasło. I to wszystko – po krzyku.

Tymczasowe usunięcie konta na instagram.

Chciałbyś zamknąć konto tymczasowo na instagramie i nie wiesz jak to zrobić ? Już odpowiadam.

Kiedyś bardziej ciągnęło Nas do nowych aplikacji – czy to pragnienie poznania, czy natychmiastowej gratyfikacji spowodowanej lajkami czy komentarzami. Teraz jednak coraz częściej od tego uciekamy, ponieważ dostajemy bodźce z każdej strony – a jeżeli nie chcesz usuwać konta na instagramie, a jedynie odpocząć – warto rozważyć opcję tymczasowego wyłączenia aplikacji.

Poniżej znajdziesz instrukcje tymczasowego zamknięcia konta :

Żeby tymczasowo zamknąć konto na instagramie musisz przejść do przeglądarki mobilnej, lub jak w przypadku stałego usunięcia – do przeglądarki na komputerze. Wejdź na instagram.com, a następnie zaloguj się do Swojego konta.

Po zalogowaniu przejdź do Swojego profilu i kliknij ikonkę ludzika w prawym górnym rogu i wybierz „edytuj profil”.

Następnie przewiń stronę na sam dół i kliknij „tymczasowe wyłączenie konta”.

Wybierz powód tymczasowego wyłączenia, a następnie ponownie podaj hasło – i gotowe. Teraz możesz cieszyć się odpoczynkiem. Pamiętaj, że opcja tymczasowego wyłącznie konta pojawi się jedynie wtedy, kiedy wybierzesz z listy powód – lub wpiszesz go samemu.

 

Pozdrawiam

Adam Jeziorski

Dodaj komentarz