Jak zarobić dowolną ilość pieniędzy?

Witaj kochany czytelniku ! 

Dziś temat – mogłoby się zdawać abstrakcyjny.

Jak to dowolną ilość pieniędzy ? Przecież się zarabia 2000 zł, max 3000 zł w Polsce, więc o czym Ty mówisz ?

I tutaj jest pierwsza sprawa. Pracując u kogoś to nie będzie takie proste 😉 Jeżeli zarabiasz 2200 zł, a bardzo mocno się przyłożysz, to dostaniesz 100 zł – 300 zł premii, a jeżeli przysłużysz się firmie dzięki czemu zwiększy wyniki, to może dostaniesz jakiś procent, lub przejdziesz na nowe stanowisko – a Nam chodzi o dowolną ilość pieniędzy.

Jeżeli jesteś programistą lub marynarzem i zarabiasz 15.000 zł miesięcznie, to nadal nie jest to dowolna ilość pieniędzy 😉

Przejdźmy do konkretów – Biznes, a biznes to nic innego, jak wytworzenie lub dostarczenie wartości w celu zaspokojenia potrzeby lub rozwiązania problemu.

Pokażę Ci baaardzo proste przykłady dla łatwości w zobrazowaniu :

Piekarz sprzedaje Swój produkt – pieczywo. Dzięki temu zaspokaja potrzebę jedzenia.

Lokal stworzony pod konkretną grupę społeczeństwa prócz zaspokojenia potrzeby jedzenia i picia, zaspokaja również potrzebę przynależności.

U Mnie w mieście są na to idealne przykłady :

Jest lokal, w którym można napić się piwa, a przy okazji pograć na konsoli np. w FIFA.

Jest również lokal, gdzie jest wyłącznie puszczany rock, metal, itd.

W większych miastach można spotkać kluby dla osób homoseksualnych – zaspokajają one potrzebę bezpieczeństwa.

Portale randkowe mogą zaspokajać potrzebę miłości, akceptacji, przyjaźni. ( pośrednio oczywiście )

A jak to wygląda z rozwiązywaniem problemu ?

Można rozwiązywać problemy zdrowotne naturalnymi produktami czy ziółkami, lub metodami medycyny niekonwencjonalnej – wszędzie tam, gdzie medycyna konwencjonalna zawodzi.

Można rozwiązywać również problemy biznesmenów, firm itd. Jak ? Prosty przykład :

Firma ma zbyt dużo maili od klientów, ale nie może Sobie pozwolić na asystentkę. Rozwiązanie ? Automatyzacja na messenger – czyli odpowiedź i rozwiązywanie problemów klientów w czasie rzeczywistym.

A czy smog w Polsce ( i nie tylko ) to problem ? Oczywiście. I Holenderski artysta Daan Roosegaarde odpowiedział na ten problem wieżą anty-smogową – Smog Free Tower.

Kreowanie potrzeby i rozwiązywanie problemu jednocześnie. Steve Jobs po prostu zrobił to genialnie. Wtedy nikt nie potrzebował smartphone, mimo to wykreował na Niego ogromną potrzebę, a także rozwiązał tym wiele problemów. Jakich ? Sam Sobie odpowiedz na to pytanie… Wyobrażasz Sobie dziś nie mieć smartphone ?

I tutaj też włącza się kolejna rzecz – udoskonalanie. Dziś istnieją firmy, które mogą śmiało konkurować z Apple – i to robią 😉 Więc niekoniecznie trzeba tworzyć coś nowego.

Jak maksymalizować zyski ?

Trzeba użyć dźwigni czasowej. Bo jak to powiedział J.Paul Getty :

„Wolę 1% pracy 100 osób, niż 100% pracy własnej”

A co, jeżeli zrobimy z tego 200% i więcej ?

Kolejna rzecz – dochód pasywny.

Może być to zużywalny produkt, który rozwiązuje potrzebę – nawet zwykły proszek do prania, czy też produkt zdrowotny – sam z takiego korzystam na sen.

Może to też to także usługa abonamentowa – obsługa bota automatyzującego biznes, doładowania do telefonu czy miesięczny dostęp do np. gry, platformy sprzedażowej itd.

Automatyzuj i stosuj follow-up.

Możesz docierać ze Swoim produktem lub usługą ( dowolną wartością, za którą ktoś będzie chciał zapłacić ) poprzez internet. W tych czasach pytanie nie brzmi „czy można zarabiać duże pieniądze” tylko „jak zarabiać duże pieniądze” – z pomocą przychodzi internet, gdzie możemy za pomocą reklamy docierać do milionów konkretnych ludzi. Różni się to od reklamy tradycyjnej zwiększoną konwersją, ponieważ docieramy do osób zainteresowanych daną wartością, a nie do przypadkowych. Dodatkowo możemy te wszystkie procesy usprawnić do takiego poziomu, by działały w 100% bez Naszego udziały.

Z tym wpisem Cię zostawiam – niedopowiedzianym 😉 . Dodam jedynie, byś myślał globalnie. Tak, by zaspokajać potrzeby i rozwiązywać problemy nie setek osób, a setek milionów i miliardów osób, i ogromnych firm, gigantów. Nawet jeżeli Twój cel się spełni w połowie, to i tak dużo więcej, niż przy małym celu 😉

Pozdrawiam i życzę sukcesów !

Adam Jeziorski

Dodaj komentarz