Jakich ofert zarobku unikać?

Witaj kochany czytelniku ! 

W internecie pojawia się wiele ofert zarobku. Jedne w reklamach na różnych stronach, inne na FaceBook’u, a jeszcze inne na YouTube. Najgorzej jednak, jeżeli spotkałeś ogłoszenie na grupie danego miasta ( np. „Praca Warszawa” ) lub grupach typowo zarobkowych. Specjalnie dla Ciebie omówię – jakich ofert zarobku w internecie unikać.

Warto uważać, ponieważ w internecie można trafić na oszustów, którzy albo wciągną Cię w piramidę finansową, albo okradną z pieniędzy. W tym wpisie przybliżę Ci kilka rzeczy, na które warto zwracać uwagę.

Dwie podstawowe rzeczy, to sprawdzanie osoby, z którą miałbyś współpracować, oraz sprawdzenie firmy lub oferty, którą oferuje dana osoba.

1.Sprawdzenie osoby

Przy sprawdzaniu danej osoby patrz przede wszystkim na takie rzeczy jak transparentność.

 • Czy osoba posiada prawdziwe imię i nazwisko na FaceBook’u
 • Czy posiada zdjęcie profilowe oraz zdjęcia na Swojej tablicy ( prawdziwe, na których jest pokazana twarz )
 • Czy profil osoby jest publiczny
 • Od kiedy osoba jest na FaceBook’u
 • Dodatkowo możesz sprawdzić, czy osoba posiada bloga / kanał na YouTube

Ważne !

Jeżeli osoba spamuje Swoją tablicę ofertami – uciekaj. To samo w przypadku czystych refilnków bez opisów oraz zdjęć.
Jeżeli osoba próbuje Ci na siłę wcisnąć ofertę – uciekaj.

W bardzo prosty sposób można sprawdzić, czy dana osoba faktycznie zarabia – a umówmy się, jeżeli masz się nauczyć tej profesji, to od praktyka. Sprawdź, czy dana osoba buduje Swoją historię na FaceBook’u – jeżeli tak, będziesz w stanie bez żadnego problemu zauważyć „progress” – jeżeli chodzi o zarobki i jakość contentu, a także relacje z odbiorcami.

Musisz zwrócić szczególną uwagę przy osobach, które ogłaszają się typowo na grupach odnośnie zarobku z e-biznesu. Z prostego powodu. Jeżeli osoba jest „świeża” i dopiero zaczyna Swoją przygodę z tego typu działalnością, pierwsze co jej przyjdzie do głowy – „Promować na grupach ile się da”. Jeżeli po czasie nie ma zamierzonego efektu, zacznie pokazywać wyniki Swojego lidera, lub też przekłamane wyniki pracy.

2.Sprawdzenie oferty / firmy.

Unikaj ofert, które przedstawiają szybki zysk np :

 • „2000 zł w parę godzin”
 • „1000 zł w tydzień”
 • „5% dziennie”
 • „1% co godzinę”
 • „150 zł co godzinę” itd.

Lub ofert, które po prostu są czystym oszustwem tjk :

 • „Zarabiaj na przepisywaniu kodów”
 • „Zarób 6 krotność Swojego wkładu w 24 godziny”
 • „Daj pieniądze, a My je pomnożymy”
 • „Nie musisz polecać
 • Nie musisz kupować
 • Nie musisz sprzedawać
 • Nie musisz inwestować” – Czyli co musisz robić ? Nic ? Kasę pewnie przywiezie kurier za to, że istniejesz…
 • „CHODŹ POKAŻĘ TOBIE JAK ZARABIAĆ 630 zł na miesiąc nic nie robiąc. Wymagana inwestycja”

Otrzymałem Swojego czasu od znajomego taką wiadomość do weryfikacji ( Dostał ją od obcej osoby )

„W tym programie aby zarabiać nie musisz nic nikomu polecać a zarabiasz nawet w nocy (bez obaw że program przestanie płacić).Znalazłem doskonałą stronę która generuje ruch na Nasze produkty .Dodajemy reklamę za kilka złotych a Osoby szukające trafiają na oferty z Naszymi reflinkami i dostajemy za to prowizję.Około kilkadziesiąt złotych za X lub X założone przez losową Osobę.Jeśli posiadasz konto w X lub X i chcesz zarabiać ten program jest dla Ciebie.Jeśli nie posiadasz konta w X lub X można je bezpłatnie założyć,Ja z zainwestowanych 30 złotych na reklamę w tym programie zarobiłem ponad 17 tysięcy złotych.Ten poradnik sprzedaję max 20 osobom po symbolicznej cenie.Jeśli interesuje Cię taki zysk proszę o kontakt”

( Pod „X” wstawiłem nazwy firm oraz produktów )

Powyższy zacytowany tekst jest oczywiście oszustwem. Sprawdziłem osobę na FaceBook’u, oraz na FanPage, a przez to dotarłem do mailingu, który był jeszcze większym oszustwem.

Jeżeli patrzysz na firmę – sprawdź właścicieli, ich wiarygodność i przeszłość oraz doświadczenie. Sprawdź również, skąd firma bierze pieniądze na wypłaty dla użytkowników, oraz czy produkt lub usługa, którą oferuje firma ma adekwatną cenę do jakości. Ważna jest również weryfikacja osób, które taką firmę promują, a także czas trwania projektu.

Na samym początku dobrze jest powierzyć zadanie sprawdzenia danego projektu osobie, która ma doświadczenie w biznesie. Dlatego tak ważne jest dobranie odpowiedniego lidera / sponsora w biznesie – który ma doświadczenie, bagaż błędów, z których wyciągnął odpowiednie wnioski – i co szczególne – nadajesz z Nim na tych samych „falach”

UCIEKAJ OD OSÓB, KTÓRE CHCĄ, ABYŚ WPŁACAŁ PIENIĄDZE NA CZYJEŚ KONTO BANKOWE W CELU POMNOŻENIA.

Wydaje się być to oczywiste, a jednak niedawno masa osób straciła duże pieniądze, ponieważ ktoś obiecał im pomnożenie pieniędzy na typach bukmacherskich – ta osoba nadal oszukuje.

Pozdrawiam i życzę sukcesów ! 🙂

Adam Jeziorski

Dodaj komentarz