Od czego zacząć biznes w internecie ?

Witaj kochany czytelniku ! 

Od czego zacząć biznes on-line ?

Pierwszą sprawą jest Twój cel, upodobania i najważniejsze –czyli w czym czujesz się dobrze.

Wychodzę z założenia, że jeżeli rozpoczynasz biznes on-line, to od samego początku z jasnym zamiarem – by rzucić pracę etatową ( Jeżeli jej nie lubisz ) Bo kto nie chciałby mieć więcej czasu dla rodziny i pieniędzy na spełnianie marzeń ?

Dlatego warto maksymalnie się angażować od samego początku.

Wyróżniamy kilka typów biznesu i sposobów zarobku w internecie :

 • Sklep z własnymi produktami / usługi
 • Dropshipping
 • Firmy MLM
 • Firmy w oparciu o model biznesowy SoftMarketing
 • Blog z AdSense
 • Giełda kryptowalut
 • Programy Partnerskie

( Jest ich cała masa, niemniej jednak zajmiemy się tymi wyżej wymienionymi )

O ile Blog z AdSense, własny sklep, dropshipping czy giełdę kryptowalut możemy zaliczyć do biznesów / sposobów, w których działamy „sami” ( pomijając klientów ) Tak w firmach MLM czy w firmach w oparciu o model biznesowy SoftMarketing potrzebujemy MENTORA ( Ale o tym za chwilę )

Blog z AdSense

Blog jest najpopularniejszą formą, nie zawsze jednak najbardziej dochodową. Sumiennie prowadzony, reklamowany za pomocą różnych kanałów dostępu, może dać zyski na poziomie 3-4 tysięcy. Kto za to płaci ? Oczywiście reklamodawcy, którzy Swoje reklamy przekazują za pomocą Google AdSense. Najlepiej, by Twój blog był prowadzony z sercem. Tematyka powinna być taka, którą sam chciałbyś czytać i o czym masz pojęcie. Bez tych 2 cech może być Ci ciężko uzyskać efekty powyżej średniej krajowej. Bloga możesz założyć darmowo, jednak są tego minusy. Po pierwsze przy nazwie Twojej strony, będzie widniał dopisek np. „IMIĘNAZWISKO.Blogspot.pl”. Warto więc zachować estetykę i zapłacić 20 złotych rocznie, by mieć domenę na własność. Druga rzecz, która przemawia za wydatkiem kilku złotych to wygląd strony. Przy stronie robionej na WordPress lub Wix PREMIUM mamy możliwość całkowitej personalizacji. Największe pieniądze możemy generować z reklam o tematyce finansów.
Do Bloga możemy również podpiąć linki z Programów partnerskich – np.Książki, konta bankowe, wycieczki, usługi komunikacyjne, hotele – w zależności od tematyki Naszego Bloga.

Sprzedaż WŁASNEGO PRODUKTU / sklep internetowy / DropShipping

Mowa tutaj o sprzedaży, w której internet jest pośrednikiem między sprzedającym, a klientem, a w przypadku droppshipingu między producentem, a klientem.

Własny produkt możemy promować poprzez FanPage na FaceBooku i zbierać dane np. Do bazy mailingowej. To samo dzieje się ze sklepem internetowym ( Popularna forma, którą stosują wszystkie wielkie marki ) Jeżeli nie promujesz się w internecie, nie posiadasz sklepu internetowego – Twoja firma ma małe szanse na przekształcenie się z „regionalnego sklepu” w „wielki brand”

Dropshipping

Tutaj pełnimy rolę pośrednika z własnym sklepem internetowym. Klient kupujący produkt poprzez Nasz sklep, zamawia produkt prosto od producenta. Nie musimy więc sprowadzać towaru oraz nadawać go do klienta.

Giełda kryptowalut

Możemy inwestować długoterminowo (Long-Term ) ( Kupujemy, zamykamy na bezpiecznym portfelu i „zapominamy” ) oraz krótko-terminowo ( Short-Term ) oraz stosując trading ( Otwieranie i zamykanie krótkich pozycji ). Tak jak na zwykłej giełdzie posługujemy się tutaj również analizą fundamentalną oraz analizą techniczną.
Kryptowaluty w Swoim zastosowaniu, mają za cel ulepszenie świata płatności. Ma być :

 • Szybciej
 • Bezpieczniej
 • Taniej
 • Bez pośredników
 • Bez inwigilacji banków

I w końcu wisienka na torcie. Jeżeli chodzi o współpracę z ludźmi, wybieramy projekty długoterminowe. Przed przystąpieniem do obecnej firmy zbadaliśmy ją od podszewki, rozmawialiśmy z innymi osobami współpracującymi w firmie, przeprowadziliśmy liczne rozmowy z właścicielami oraz pojechaliśmy do siedziby firmy. Wybraliśmy firmę, która jest oparta o model biznesowy SoftMarketing.

Dlaczego ?

Ponieważ zapraszając ludzi do biznesu nie możemy ich narażać na utratę pieniędzy ( Jednak nigdy nie ma 100% gwarancji ) i musimy zadbać o to, by zarabiał każdy, kto tylko się angażuje. Bardzo ważnym czynnikiem jest również produkt – musieliśmy być pewni, że jest najwyższej jakości.

Więc jak ma to pomóc Tobie zacząć w biznesie ?

Pierwsza sprawa, to dobór osób, z którymi będziesz współpracował. Prawdopodobnie będziesz z tymi osobami współpracował przez następne kilka/kilkanaście lat, dlatego tak ważny jest ten czynnik.

Jaka musi być osoba, z którą rozpoczynasz współpracę ?

 • Transparentna
 • Musisz nadawać z daną osobą na tych samych falach
 • Powinna wiedzieć więcej od Ciebie, by móc Cię wszystkiego nauczyć od podstaw
 • Powinna posiadać doświadczenie i mieć wszelkie informacje / sieć kontaktów

Jakich osób powinieneś unikać ?

 • Osób z pustym profilem facebook’owym
 • Osób z fałszywym kontem facebook’owym
 • Osób, które chcą Ci coś „wcisnąć”
 • Osób, które mają mniejszą wiedzę od Ciebie w zakresie marketingu i biznesu

Mam nadzieję, że wpis okazał się dla Was przydatny. Nie popełniajcie błędów, uważajcie na oszustów oraz piramidy finansowe. Dobierajcie osoby współpracujące starannie.

PS. Jeżeli dotrwałeś/aś do samego końca, zapraszam po odbiór poradników 😉

Pozdrawiam i życzę sukcesów !

Adam Jeziorski

1 komentarz

 1. Odpowiedz

  Ciekawy wpis o możliwości rozpoczęcia internetowego biznesu, w internecie możliwości są nieograniczone i można znaleźć masę inspiracji na swój własny i wyjątkowy biznes 🙂

Dodaj komentarz